Przyjazny dla środowiska

Samochody ciężarowe ISUZU - przyjazne dla środowiskaIsuzu jako globalny producent samochodów ciężarowych i silników wysokoprężnych ma pełną świadomość swoich zobowiązań w stosunku do środowiska. Z tego względu stosuje w projektowaniu innowacyjne technologie, a w produkcji wykorzystuje najnowocześniejsze techniki produkcyjne, celem zmniejszenia obciążenia dla środowiska.

Pomimo tego, że aktualnie obowiązujące są normy emisji Euro 5b+, silniki w samochodach Isuzu spełniają dużo bardziej rygorystyczne normy emisji Euro VI. Aktualnie obowiązująca norma Euro 5b+ w stosunku do poprzedniej dyrektywy zaleca niższą zawartość tlenku azotu NOx, który jest wysoce toksyczny i powoduje choroby płuc, bóle głowy i oddziałuje na podrażnienia oczu.  Surowsze normy określane jako EEV skupiają się na redukcji emisji cząstek stałych, które przy wysokich stężeniach powodują niewydolność serca i płuc.

Dowodem niezmiernie wysokiego poziomu technologicznego silników Isuzu jest fakt, że aby spełnić bardzo rygorystyczne normy EEV silniki Isuzu nie potrzebują dodatku do paliwa AdBlue. W stosunku do konkurencyjnych marek, samochody ciężarowe Isuzu nie tylko są bardzo przyjazne środowisku, ale dają także użytkownikowi ogromne korzyści wynikające z większej prostoty obsługi i ekonomicznej eksploatacji.

Spełnienie przez samochody ciężarowe ISUZU normy Euro 5b+ / EEV jest możliwe dzięki systemowi recyrkulacji gazów spalinowych EGR i filtrowi cząstek stałych DPD z katalizatorem utleniającym.

Comments are closed