Silnik

kolumny_silnik

Isuzu jest światowym liderem w produkcji silników wysokoprężnych dla samochodów ciężarowych. Misją firmy jest projektowanie ekonomicznych i wydajnych jednostek napędowych. Przez dekady silniki Isuzu były używane na całym świecie do różnych zastosowań: od samochodów osobowych do ciężarówek, od maszyn budowlanych do statków i od dźwigów do agregatów prądotwórczych.

Całe to doświadczenie jest wykorzystywane w konstruowaniu nowych silników Isuzu.

Ciężarówki Isuzu swoją pozycję na rynkach światowych wybudowały również dzięki rekordowym parametrom mocy i wysokiej wydajności.
• model P75 jest lekkim samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5 t, jego technicznie dopuszczalna masa całkowita jest jednak znacznie większa, bo aż 9,1 t. Dzięki temu przy stanie pełnego obciążenia pojazd utrzymuje doskonałą dynamikę i moc.
Do wyboru są dwa czterocylindrowe silniki wysokoprężne 3,0 l o mocy 150 KM ,oraz 5,2 l o mocy 190 KM
• model F11 o masie całkowitej 11 ton może poszczycić się największą masą użytkową wśród konkurencyjnych modeli na rynku – 7360 kilogramów.
• model F11 wyposażony jest w najmocniejszą jednostkę napędu w swoim segmencie. Silnik wysokoprężny Isuzu 5,2 l zapewnia moc do 210 KM.
• model F12 standardowo jest wyposażony w zawieszenie pneumatyczne tylnej osi. Te pojazdy jako jednostkę napędową mają również silnik o pojemności 5,2 l o mocy maksymalnej 240 KM.
Tych kilka przykładów wskazuje na to, że z parametrami i ofertą wyposażenia samochody ciężarowe Isuzu znalazły się w czołówce oferowanego segmentu. Potwierdza to fakt, że Isuzu jest światowym liderem w branży samochodów ciężarowych.

Comments are closed