Światowy lider

ISUZU - światowy liderISUZU Motors jest największym japońskim producentem pojazdów ciężarowych. Została założona w 1916 roku i może szczycić się najdłuższą historią spośród wszystkich firm tego sektora w Japonii. Do tej pory ISUZU Motors wyprodukowało ponad 26 milionów samochodów ciężarowych a w kategoriach pojazdu od 6 do 16 ton dmc jest jednoznacznie światowym liderem. Najmniejsza Gama N, o masie całkowitej od 3,5 t do 9 t (w Polsce oferowana w zakresie od 3,5 t do 7,5 tony) należy do najlepiej sprzedających się samochodów ciężarowych na świecie z roczną produkcją ponad 253 tysięcy tych pojazdów. Na początku 2010 roku został wyprodukowany pięciomilionowy samochód z tej gamy.

ISUZU jest jedną z najlepiej sprzedawanych marek w swojej klasie na ponad 25 rynkach, zaczynając od Japonii przez USA aż do Australii. Pojazdy gamy N i F oferowane są na ponad 164 rynkach.

Firma ISUZU specjalizuje się również w projektowaniu i produkcji silników wysokoprężnych, które pracują w samochodów osobowych i ciężarowych, autobusach, maszynach budowlanych i w wielu innych urządzeniach. O wysokim zaawansowaniu technicznym i jakości silników wysokoprężnych ISUZU świadczy fakt, że marka ISUZU jest obecnie największym na świecie producentem tych silników z roczną produkcją przekraczającą 878 tysięcy sztuk. ISUZU dostarcza swoje silniki Diesla również do wielu innych europejskich, amerykańskich i japońskich producentów.

Comments are closed